E-POSTA AKTARIM :

  Mail listenizi notepad de mail adresleri alt alta gelecek bir biçimde txt formatında kaydediniz. Bu işlemi bir excel sütunundan da

 notepadnize kopyalayıp yapıştırarak yapabilirsiniz.

 “Veri al" butonuna tıklayınız..

 “Liste aç" butonuna tıklayınız. "Import Group Name ” bölümüne aktaracağınız e-posta listesine ait bir grup adı girin.  Aktarım Grup adı sorgulamalarınızda size yardımcı olacaktır.

"Ok" butonuna tıklayın gelen pencerede mail listenizin kayıtlı olduğu text dosyasını bulun ve "Ok" butonuna tıklayınız.

        Mail listenizin büyüklüğüne göre işlem süresi değişecektir. “Aktarım işlemi tamamlanmıştır.” Uyarısı çıkana kadar bekleyin.

 

SMTP AYARLARI:

"Ayarlar" Butonuna tıklayınız gelen pencerede outlook ayarı yapar gibi ayarlarınızı yapınız " Kaydet" butonuna tıklayınız. Gönderimlerinizi smtp olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Dns gönderim yapmak için "Sunucu Kullanmadan gönder (DNS gönderim)" kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere Türk telekom bir çok bölgede 25 nolu portları

kapattığından bu gönderim  çalışmayabilir.

Unsubscribe Link

Gönderim sırasında  Unsubscribe Link i yani  "mail istemiyorum" linkinin otomatik olarak içeriğe eklenmesini istiyorsanız "Unsubscribe Link" alanına

mail almak istemeyenlerin sizin belirlediğiniz mail adresi üzerinden örneğin  mailto:isim@domain.com olacak şekilde girebilirsiniz. Eğer linkinizin bir url adresi olmasnı istiyorsanız

örneğin https://www.yourdomain.com şeklinde girebilirsiniz. Not :Bu alanı boş bırakırsanız herhangi bir link oluşmayacaktır. Bu özelliği özellikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

TEST GÖNDERİM

Gönderilecek içeriğin konusunu "Konu" alanına ve içeriği giriniz. Eğer içerik html kod olarak mevcut ise  "Html Kod" butonuna tıklayınız. Html Kodu gelen alana yapıştırınız.

"Aktar" butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.

Test gönderimi yapabilmeniz için "Kime" alanına testin gönderileceği mail adresini yazınız ve "Test" butonuna tıklayınız.

TOPLU MAIL GONDERIM

Tüm ayarlamalar , mail listeniz aktarıldıktan ve içerik girildikten sonra  "Başla" butonuna tıklayarak gönderim işleminizi başlatabilirsiniz. Gönderim kişiye özel tek tek gönderilecektir.

 

İyi Çalışmalar,

Toplumailing Ekibi